PubG Mobile 1 Milyardan Fazla İndirildi

4.9
(8)

2018 yılında piyasaya çıkan PubG Mobile, dünyanın en popüler oyunları oldu. Sadece bu yıl değil, 2019 yılında da royale oyunu dünya çapında en çok hasılat yapan mobil oyun olmayı başardı.

Tencent , PUBG Mobile’ın dünya çapında toplam 1 milyar indirme ile bir kilometre taşını daha geçtiğini duyurdu. Bu sayı Anakara Çin’i hariç tutsa da, zaten devasa olan oyun için hala önemli bir varlığı işaret ediyor.

PUBG Mobile , 2018 sürümünün ardından uzun zamandır gezegendeki en popüler oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. 2019’da en yüksek hasılat yapan mobil oyun olma özelliğini geçti. Haberin yanı sıra Tencent, Godzilla vs. Kong ile bir ortaklık da duyurdu . Oyuncular, oyun modu ve temalı içerik içeren yeni filmle birlikte oyun içi bir etkinliğe katılabilecekler. Tencent ayrıca 7 Nisan’da klasik Karakin haritasını mobil oyunculara açık hale getiriyor.

Geliştirici, haritalar ve daha fazlasını içeren güncellemelerle mobil oyunu desteklemeye devam ediyor. Bu yılın başlarında Tencent, PUBG: New State serisinde yeni bir mobil giriş duyurdu Bu oyunun bu yıl içinde Android ve iOS’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni duyuru, Tencent’in çevrimiçi oyun gelirinin dördüncü çeyrekte Çin ve uluslararası pazarlarda video oyunları için ödeme yapan kullanıcılardaki artış nedeniyle yüzde 29’a çıktığını bildirdiği bir zamanda geldi.

Bir milyar indirme duyurusunun yanı sıra Tencent, Godzilla vs. Kong ile ortaklığını da duyurdu. Yeni duyuruya göre PUBG Mobile oyuncuları yakında çıkacak olan filmin teması üzerine oluşturulan oyun içi etkinliğe katılabilecekler. Oyun içi etkinlik, tema içeriğiyle birlikte bir oyun modu içerir.

Birçok Hintli için iyi bir haber olarak, Krafton kısa süre önce Hindistan’da PUBG Mobile hayranlarını heyecanlandıran bir yatırım stratejisi analisti için bir iş ilanı yayınladı. İş alımına göre, Krafton, battle royale’in bir şekilde geri dönebileceği ihtimaline karşı Hindistan’da insanları işe alıyor. Ancak bununla ilgili henüz resmi bir açıklama yok.

pubg mobile indir
pubg bir milyar

Bu Oyunu Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.9 / 5. Toplam Oy : 8

Burayı ilk değerlendiren siz olun.